شرکت پارس گواه گستر

عملیات خوب کشاورزی G.A.P

عملیات خوب کشاورزی G.A.P

محصولات تولید شده از طریق عملیات خوب کشاورزی را عموما” در دسته بتدی “محصولات سالم” می‌شناسیم.

در تولید محصولات عملیات خوب کشاورزی ، استفاده از نهاده های شیمیایی به شرط رعایت اصول مصرف بلامانع است. 

ثبت کلیه عملیات در تمامی مراحل تولید (از جمله کاشت-داشت-برداشت) و همچنین عملیات پس از برداشت الزامی می باشد.  البته داشتن گواهی نامه معتبر نیز ، از الزامات عرضه کلیه محصولات GAP در بازارهای داخلی و بین‌الملل به حساب می‌آید.

این نام برگرفته از کلمه گّپ ( G.A.P.  =  Good Agriculture Practices ) مندرج دراستاندارد بین المللی گلوبال گپ (Global G.A.P. standard) می باشد.

در ایران استاندارد ملی ایران گپ(ISIRI-14881&14889) برگرفته و هم تراز با بخش هایی از استانداردهای بین المللی گلوبال‌گپ می باشد که در سال 1391 ، سازمان ملی استاندارد ایران آن را تدوین و به تصویب رسانده است.

تدوین و تصویب کلیه استانداردهای عملیات خوب کشاورزی همگی مبتنی بر پارامترهای امنیت ، کیفیت و ایمنی غذایی و عموما” براساس استانداردهای مربوطه از جمله  HACCP  (تجزیه و تحلیل مخاطرات و کنترل نقاط بحرانی در صنایع غذاییپایه گذاری شده است.

شرکت بازرسی پارس گواه (PARS Cert. Co) بعنوان یک نهاد بازرسی و گواهی کننده ، طیف وسیعی ازخدمات کنترل ، بازرسی و صدور گواهی نامه را براساس استانداردهای عملیات خوب کشاورزی در سطوح ملی و بین‌المللی فراهم نموده است.

خواهشمند است تا هرگونه درخواست خدمات را از طریق صفحه ارتباط با ما در میان گذارید.

 

عملیات خوب کشاورزی